X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 14.2
Область
Миколаївська
Тип громади
Міська
Населення громади
22131
Кількість населених пунктів
26
Площа громади
773
км2

Баштанська громада з’явилася на карті наприкінці 2016 року. Це найбільша громада Миколаївської області – тут живе понад 20 тисяч людей. Баштанська ТГ розташована 60 км від обласного центру (м. Миколаїв). Через центр громади проходить дорога державного значення Н-11 Дніпро–Миколаїв, яка з’єднує південь і північ країни. Дорога є важливою магістраллю для вантажного транспорту, особливо враховуючи наявність морських портів у м. Миколаєві та м. Одесі.

Баштанська ТГ - це громада із великим природно-географічним потенціалом, з активною громадою та інноваційно-орієнтованим місцевим самоврядуванням, із високими стандартами життя та якістю послуг. Географічні особливості території, її природні ресурси дозволяють рухатися у напрямку місцевого економічного розвитку та є ресурсами для формування інвестиційної привабливості громади.

Сьогодні Баштанська міська рада взяла курс на здійснення активних заходів для сприяння економічному зростанню громади, створенню нових робочих місць, розвитку людського потенціалу, та налагодження партнерських відносин з приватним сектором і громадянським суспільством. Велику увагу приділяємо відновленню та розбудові соціальної, культурної інфраструктури, розвитку спорту, молодіжній політиці.

Нашим першочерговим завданням сьогодення є створення в громаді можливостей для підвищення рівня добробуту жителів, забезпечення умов для їх комфортного проживання, праці, виховання дітей та відпочинку. Бо найголовніше для громади - це добробут і комфорт наших мешканців.

Cyber-On

Залучення молоді
Коротко про проєкт:
Бурхливий розвиток та застосування ІТ-технологій у повсякденному житті - одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку нашого суспільства. Багато людей виявились не готовими до різкої цифровізації. З іншого боку для дітей та молоді життя у віртуальному світі стало важливішими за спілкування з одноліткам. Створення мобільного кібер-центру “Cyber-On” дозволить підвищити рівень комп'ютерної грамотності та стане майданчиком для реалізації інтелектуально-спортивного потенціалу дітей та молоді
Детальний опис ідеї проєкту:
Сьогодні все більше галузей людської діяльності змушують нас використовувати сучасну техніку. У період пандемії більшість державних та приватних установ переходять на дистанційну роботу що в наших реаліях викликає складність отримання базових послуг. Згідно опитування 62% населення Баштанської громади не вміють або не до кінця розуміють як можна отримати онлайн послугу: записатися до лікаря, оплатити комунальні послуги, тощо. Переважно це люди середнього та похилого віку. Їм важче освоїти техніку, а самостійно це зробити практично неможливо.

З іншого боку на поверхні інша проблема - комп’ютерна залежність. Сучасні діти захоплюються комп'ютерними іграми, відеоблогінгом, життя у віртуальному світі стало важливішими за спілкування з одноліткам. Зупинити ці процеси нереально, тому потрібно змінити їх вектор.

В основі ідеї проєкту створення інноваційного мобільного кіберцентру “Cyber-On” для допомоги літнім людям з вивчення комп’ютерної грамотності та створення унікального майданчику з реалізації інтелектуально-спортивного потенціалу дітей та молоді, в тому числі з обмеженими можливостями.

Кібер-центр “Cyber-On”, є багатопрофільним проектом який дозволяє залучити молодь до співпраці з старшим поколінням, завдяки проведенню спільних воркшопів з комп’ютерної грамотності. Молодь громади стане провідниками для старшого покоління. Також завданням проекту є створити для дітей та молоді майданчик для освоєння різних можливостей ІТ-індустрії та опанувати новий вид спорту - кіберспорт.
Етапи реалізації:

 1. Проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед жителів та молоді щодо участі у проєкті. Планується організувати активності різного формат: живі презентації, дискусії, майстерні, майстер-класи, консультації тощо. Під час проведення заходів громада користуватиметься результатами попереднього проєкту, який реалізовано Молодіжною в громаді, а саме «Створення кінотеатру під відкритим небом» та долучатиме до проведення людей, які отримала певні знання та вміння завдяки співпраці з Програмою DOBRE.

2. Придбання необхідного обладнання та меблів. Планується закупівля обладнання та мобільних меблі відповідно до потреб проєкту.

3. Розробка концепції діяльності мобільного кібер-центру “Cyber-On”. До розробки планується залучити представників Молодіжної ради, вчителів інформатики, старост села, громадські організації громади. Концепція базуватиметься на результатах опитування, які будуть проведені для кожного старостату громади та окремо для адміністративного центру. Розроблятиметься індивідуальний план-графік для кожного населеного пункту.

4. Висвітлення ідеї, цілей та результатів проєкту через соціальні мережі та засоби масової інформації. Передбачається створити інформаційно-популяризаційні продукти для офіційних сторінок громади.

5. Складання аналітики результатів навчання та моніторинг рівня адаптації учасників проектів. Планується здійснювати постійну комунікацію з кінцевими бенефіціарами з метою отримання зворотного зв’язку для покращення менеджменту проєкту.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
662 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
75.5% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
150 000
грн
22.7% від загальної вартості
Внесок партнерів
12 000
грн
1.8% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегічний план розвитку Баштанської міської ради Миколаївської області на 2018-2025 роки (Баштанської об’єднаної територіальної громади) Стратегічній цілі 3. Підвищення якості життя мешканців та Програмі соціально - економічного розвитку Баштанської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки Стратегічна ціль 2.Підвищення якості соціального життя мешканців.

Очікувані результати проєкту

Результатом проєкту стане створення мобільного кібер-центру, який допоможе відновити зв'язок поколінь, при освоєнні можливостей комп'ютерної техніки, підвищити рівень технічної грамотності людей похилого віку, розвинути інтелектуально-спортивний потенціал дітей та молоді, створить умови для соціальної адаптації різних вікових груп людей в сучасному інформаційному суспільстві, та сприятиме згуртованості в громаді.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Мешканці громади матимуть змогу долучитися до реалізації проєкту на усіх його етапах: через участь у воркшопах, майстернях, майстер-класах, опитуваннях. Також планується промоції заходів проєкту серед населення громади з використанням рекламних буклетів, банерів, інформаційно-популяризаційних продуктів у соціальних мережах та засобах масової інформації, а також у закладах освіти, установах соціальних служб та банківської сфери.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт розрахований на людей старшого віку, дітей та молодь громади. Це приблизно 45% населення громади.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт реалізовуватиметься в усіх населених пунктах Баштанської громади. Крім того майбутній кібер-центр є мобільним, тож географія проєкту має можливість розширитися на сусідні території, наприклад, для проведення турнірів з кіберспорту.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"