X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 20.9
Область
Одеська
Тип громади
Міська
Населення громади
33 405
Кількість населених пунктів
34
Площа громади
1042
км2

Балтська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад". Рішення №1417-VI "Про утворення Балтської об’єднаної територіальної громади та призначення перших місцевих виборів депутатів Балтської міської ради об’єднаної територіальної громади та відповідного міського голови" прийнято сорок четвертою сесією шостого скликання Одеської обласної ради 12 серпня 2015 року, яким визначено Балтську об’єднану територіальну громаду як спроможну та потенційну для об’єднання. Тоді до складу громади увійшли місто Балта та 27 сіл.

Відповідно до рішень Новопольської сільської ради від 05.03.2019 року №113-VII та Балтської міської ради Одеської області від 06.03.2019 року №1141-VII "Про добровільне приєднання територіальних громад сіл Волова, Новополь, Крижовлин Новопольської сільської ради Балтського району Одеської області до Балтської міської об’єднаної територіальної громади.

Відповідно до рішення Балтської міської ради від 26 листопада 2020 року №8-VIII "Про реорганізацію Сінненської сільської ради Балтського району Одеської області, Плосківської сільської ради Балтського району Одеської області та Чернеченської сільської ради Балтського району Одеської області шляхом приєднання до Балтської міської ради Одеської області" до Балтської об’єднаної територіальної громади приєдналися територіальні громади трьох сіл Сінне, Чернече та Плоске.

Освіта для всіх

Ініціатива для людей поважного віку
Коротко про проєкт:
У 2019 році на території Балтської міської територіальної громади розпочався масштабний проєкт з будівництва волоконно-оптичних ліній зв’язку, який з’єднає населені пункти Балтської об’єднаної територіальної громади з центром громади. Наш проєкт "Освіта для всіх" спрямований допомогти літнім людям адаптуватися в сучасному світі, успішно йти в ногу з часом. Ми просто зобов'язані допомогти освоїти навики комп'ютерної грамотності людям старшого покоління.
Детальний опис ідеї проєкту:
У наш час комп'ютери стали невід'ємною частиною повсякденного життя. Ми читаємо інформацію, переглядаємо улюблені фільми, обмінюємося листами по електронній пошті і спілкуємося в соціальних мережах. Офіційні сайти уряду і адміністрацій різних рівнів наповнені інформацією про діючі закони і постанов, розпорядження.

Як правило, найактивніше цікавляться громадським життям представники старшого покоління з активним життєвим потенціалом і великим запасом вільного часу. На жаль, комп'ютер та інтернет зрівняли перед собою всіх людей різних поколінь.

Тепер інформаційний простір всіх бажаючих і школярів, і студентів і пенсіонерів зустрічає як користувачів з однаковими правами доступу. Комп'ютерна техніка не дає знижок на вік. Перед комп'ютером усі рівні, комп'ютер ділить всіх людей на користувачів і не користувачів, а за цим йде незадоволеність від невміння жити в сучасному світі.

Літнім людям важче освоїти техніку, програмне забезпечення, а самостійно це зробити практично неможливо. Наш проєкт "Освіта для всіх" спрямований допомогти літнім людям адаптуватися в сучасному світі, успішно йти в ногу з часом. Комп'ютер треба розглядати як пристрій, що вимагає вивчення. Давайте згадаємо, як увірвалися в наше життя мобільні телефони, їх було теж складно освоїти, а зараз у кожної літньої людини є мобільний телефон, яким він непогано користується. Так само і комп'ютерна техніка, з часом, буде непогано освоєна більшістю громадян похилого віку.
Етапи реалізації:

 

1. Вивчення потенційних користувачів послуг проєкту.

2. Проведення рекламної кампанії проєкту і комп’ютерних курсів:

  • підготовка, роздрукування рекламних афіш;
  • розміщення рекламних афіш в закладах культури, на тумбах і стендах.

3. Підготовка і видання методичного посібника курсу.

4. Навчання комп’ютерній грамотності соціально-незахищених верств населення:

  • Базовий курс: "Домашній користувач ПК";
  • Курс II ступеню: Робота в Інтернеті.

5. Урочисте вручення дипломів про закінчення курсів комп’ютерної грамотності.

6. Аналіз роботи проєкту.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
630 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
130 000
грн
20.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Так, проєкт відповідає Плану соціально-економічного та культурного розвитку Балтської міської територіальної громади на 2019-2021 роки.

Очікувані результати проєкту

 

1. Долучення до нового інформаційного простору.

2. Через інтернет-мережі з’явиться можливість знайти для себе нових друзів, спілкування з якими наповнить життя новим змістом, новими можливостями.

3. Через Інтернет з’явиться можливість адаптуватися в соціальній сфері та надання послуг.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Оголошення про те, що здійснюється набір малозабезпечених пенсіонерів на безкоштовні комп’ютерні курси. Реклама буде розміщена на біг-бордах у найбільш відвідуваних куточках міста, щоб якомога більше людей дізналися про проект. В сільських населених пунктах до інформаційної кампаніїї долучаться старости.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Наш проєкт "Освіта для всіх" спрямований допомогти літнім людям в освоєнні комп'ютерної грамотності.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить всю територію Балтської міської територіальної громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"